Bosch Arıza Çözümleri

Bosch Bulaşık Makinesi Güneş İşareti

Bulaşık makineleri üzerinde bulunan işaretler, makine kullanıcılarını uyarı amacıyla birlikte tasarlanırlar. Her işaret, farklı bir değeri taşır. Bosch bulaşık makinesi kullanıcıları tarafından en çok merak edilen işaretlerden birisi güneş işaretidir. Ön panelde bulunan işaret, parlatıcının ne durumda olduğunun göstergesi konumundadır. Parlatıcı eksikliği oluştuğu durumda, güneş işareti yanarak kullanıcılar için uyarı verir. Güneş işaretinin gerekli olan parlatıcı miktarını makineye koyduktan sonra söndüğü görülebilir. İşaretin sönmesi, parlatıcının tam olduğunun görülebilmesini sağlar.

Bosch Bulaşık Makinesi Güneş İşareti

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ ARAYIN
444 88 48

Bosch bulaşık makinelerinin modeline bağlı olacak şekilde güneş işaretinin bulunduğu yer farklı olabilir. Sağ üst veya alt kısma yerleştirilen işaret, gösterge anlamını taşıyor olduğundan dolayı, yanmaya başladığı andan itibaren dikkate alınmalıdır. Parlatıcının bulaşık makinesine yerleştirilmesi, bulaşık makinesinin çok daha iyi şekilde sonuç verebilme olanağını beraberinde getirir. Güneş işareti, sadece parlatıcı eksikliği olduğu durumda yanar.

Parlatıcı koyulduğu halde işaret yanmaya devam ediyorsa teknik arıza olduğu anlaşılabilir. Nadiren de olsa bu işaretin sürekli yanması durumuyla karşı karşıya kalınabilir. Parlatıcı kontrol edildikten sonra ışık sönmüyorsa, teknik destek alınmalıdır.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR