Bosch Arıza Çözümleri

Bosch Buzdolabı Fazla Soğutuyor

Buzdolapları, yiyecek ve içeceklerin soğutulması açısından vazgeçilmez ürünlerdir. Her evin olmazsa olmazı konumunda bulunan Bosch buzdolaplarının soğutmalarında aşırıya kaçmaları nedeniyle buzlanma sorunlarının ortaya çıkabilmesi olasılığı bulunur. Bosch buzdolabı fazla soğutuyor sorununa sahip olan kullanıcılar, fazla soğutma dolayısıyla birbirinden farklı olumsuz durumu yaşayabilmektedirler. Buzdolabında fazla soğumanın yaşanmasına sebep olan unsurlar, modele veya kullanıma göre değişkenlik gösterir.

Bosch Buzdolabı Fazla Soğutuyor

Kompresör presyonunda düşüş yaşanması durumunda Bosch buzdolabının fazla soğutma sorununu meydana getirmesi olasıdır. En çok görülen sorunlardan biri olan presyon nedeniyle, buzdolabının soğukluk durumu maksimum seviyeye çıkarak dengelenemez. Bu durum da soğutmanın sınırsız olarak devam etmesini sağlar.

Buharlaştırıcı fan motoru ile alakalı arıza yaşanması durumunda, soğutma işlemi yüksek seviyeye çıkarak normalden fazla çalışabilir. Bosch buzdolabının aşırı soğutmasına sebep olacak önemli faktörlerin başında gelen buharlaştırıcı fan motorunun çalışma durumu kontrol edilmelidir.

Termostatta yaşanan arıza nedeniyle, termostatın buzdolabı içerisindeki sıcaklık durumunun algılayamaması durumunda buzdolabının fazla soğutması durumuna zemin hazırlanabilir.

Aşırı soğutma durumu için sıcaklık ayarının kontrol edilmesi de önemlidir. Gözden kaçırılabilecek detaylardan birisi olan sıcaklık kontrolü, bazı durumlarda yüksek soğutma seviyesine ayarlı olarak görülebilir.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR