Bosch Arıza Çözümleri

Bosch Çamaşır Makinesi Deterjanı Tam Almıyor

Bosch çamaşır makinesinde kullanıcıların her zaman karşılaşabilecekleri sorunlardan biri, makinenin deterjanı tam olarak almaması durumudur. Bosch bulaşık makinesinin deterjanı almaması nedeniyle, bulaşıkların yıkanması esnasında istenilen performansın elde edilebilmesi mümkün değildir. Bununla beraber bulaşıklarda derinlemesine temizlik de mümkün olmaz. Bosch çamaşır makinesi deterjanı tam almıyor sorununa sahip olan kullanıcılar için sorunun sebebi ve çözümü iyi bilinmelidir.

Bosch Çamaşır Makinesi Deterjanı Tam Almıyor

 • Deterjan gözünde biriken deterjan
 • Kazan gider hortumunda tıkanma
 • Deterjanın nemlenmiş veya sertleşmiş olması
  • Su valfine elektrik gelmemesi

  Yukarıdaki durumlar sebebiyle Bosch çamaşır makinesi deterjanı tam almıyor olabilir. Karşılaşılan sorunun çözümünün sağlanabilmesi oldukça basit olduğu gibi makinenin tekrar deterjanı tam almasına olanak sağlar.

  Deterjan gözünde biriken deterjanların arındırılması için, makinenin gözü açılarak iyice temizlenmelidir.

  Kazan gider hortumundaki tıkanmalar için, hortumun iç noktalarına ulaşmak gereklidir. Tıkanma dolayısıyla yaşanan kazan gider hortumu deformeleri içinse, hortum değiştirilmelidir.

  Deterjanın ilk günkü şekilde tazeliğini koruyabilmesi için deterjanın ağzı açık bırakılmamalıdır.

  Su valfine elektrik gitmediğinde, sorunun çözümü için valfin kontrolünün profesyonelce gerçekleştirilerek gerekli onarım veya değişimlerin yapılması gerekir.

Henüz Yorum Yapılmamış

  Görüşünüzü Paylaşın

  Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR